Logo blogu LookInside

Artykuły

Kontakt

Polecane

LOOK INSIDE

 

LOOK INSIDE

 

LOOK INSIDE

 

LOOK INSIDE

 

LOOK INSIDE

 

LOOK INSIDE

 

LOOK INSIDE

 

Mam nadzieję, że udało się Tobie wprowadzić zasady o których pisałem ostatnio. Mam też nadzieję, że zastanowileś się nad tymi sprawami i wyciągnąłeś wnioski .

 

Dzisiaj chcę napisać o czymś co jest niezmiernie ważne. Chcę poruszyć temat doceniania. Wspomniałem o tym już poprzednio, ale chcę poświęcić cały wpis, aby o tym powiedzieć. Chcę opisać ten temat dogłębniej bo wiem jak ważny on jest, a jak bardzo niedoceniany i niestosowany w naszym życiu.

 

"Rok to 365 dni, 8784 godziny, 527 040 minut, 31 622 400 sekund. Właśnie minęło kilka z nich. Każdej sekundy umierają na ziemi 2 osoby. Na ich miejsce rodzą się kolejne cztery.

Umrzemy i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ większość ludzi nigdy się nie narodzi. Osób, które mogłby być teraz na Twoim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na pustyni. Wśród nich są poeci wspanialsi od Shakespeare, uczeni wybitniejsi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących”

 

 

" życie nasze trwa lat 70, a jak sił stanie, lat 80 " 

                                                                                                                Psalm 80

 

" dni człowieka są jak trawa, kwitnie jak kwiat na polu. Ledwo muśnie go wiatr, a już go nie ma. Miejsce gdzie był już go nie poznaje"

                                                                                                    Psalm 103:15-16                       

 

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem jak powiem, że nasze życie jest bardzo kruche. Każdego dnia wstajemy rano i wydaje się nam, że wszystko powinno pójść po naszej myśli i nawet nie bierzemy pod uwagę, że to może być nasz ostatni dzień życia. Generalnie o tym nie myślimy. Pomyśl jednak czy jest to takie pewne i oczywiste, że wszystko będzie dzisiaj dobrze? Pójdziesz do szkoły, na uczelnie, do pracy i wrócisz szczęśliwie do domu. Znasz może kogoś komu przytrafiła się sytuacja, której wcale nie planował? Może znasz kogoś kto miał wypadek samochodowy? Kogoś kto złamał nogę, przewrócił się na rowerze i wybił zęby. Może znasz osoby, które zachorowały nagle na jakąś chorobę.

 

Myślę, że większość z nas żyje w taki sposób, że nie dopuszcza myśli, że może przytrafić im się coś złego. Ja też tak zawsze myślałem. No ale czy naprawdę jesteśmy tacy nietykalni?

Na pewno znasz kogoś komu przytrafiło się coś złego. Skoro im się to przytrafiło to zobacz, Tobie też mogło.

Nie chcę Cię straszyć, nie po to piszę bloga, żeby wprowadzać jakiś chaos w Twojej strefie komfortu. Chcę tylko zwrócić Twoją uwagę na to, że nasze życie jest naprawdę kruche.

Możemy umrzeć jeśli na przykład zjemy za dużo bananów albo wypijemy za dużo wody. Ciekawe prawda? Każdego dnia może stać się coś nieoczekiwanego. Może nas potrącić samochód, możemy zemdleć i uderzyć się głową o kant stołu. Albo po prostu udusimy się tabletką.

 

Różnie to bywa. Skoro już nakreśliłem ten czarny scenariusz i powiedziałem co może pójść nie tak, to teraz chcę pokazać Ci to co ważniejsze. Nie mamy myśleć o tym co mogłoby się stać i nie mamy się tym przejmować bo to doprowadziłoby nas do zamartwiania się. Chciałem tylko wskazać Tobie, że każdy dzień naszego życia może tak naprawdę być tym ostatnim.

Dlatego właśnie… po co żyć z kimś bliskim w kłótni? Po co strzelać fochy? Dlaczego nie mówić bliskiej Ci osobie co do niej czujesz? Zobacz ile masz. Usiądź, najlepiej weź kartkę, długopis i zastanów się za kogo, za co jesteś wdzięczny. Rodzina, dziewczyna, chłopak, przyjaciele, babcia, dziadek, pies, kot, dom, zdrowie, samochód, ciepły pokój, woda w kranie, jedzenie, picie, szkoła, łóżko, ogród, telefon, książki, komputer, telewizor itp. Generalnie jest za co dziękować, prawda?

Żyj i ciesz się tymi, tym co masz. Przestań planować, a zacznij cieszyć się tym co masz wokół siebie. Jeśli natomiast nie masz już bliskich wokół siebie to bądź wdzięczny za to, że byli w Twoim życiu. Za to, że miałeś ich obok.

 

Często pragniemy nie wiadomo czego. Dużych pieniędzy, wspaniałych domów i najlepszy telefon. Często wydaje się, że ten czy tamten ma więcej. Zerknij na tą tabelkę. Nie wiem czy te dane są w 100% prawdziwe, ale generalnie chodzi tu o to, aby się nad tym zastanowić

 

Myślę, że te dane dają do myślenia. Naprawdę pomyśl ile masz. Czego tak naprawdę chcesz? Biegamy i gonimy za dobrami materialnymi, chociaż w rzeczywistości już mamy więcej niż rzeczywiście potrzebujemy.

 

Moim zdaniem bardzo ważne w osiągnięciu szczęścia, wewnętrznego spokoju jest to, aby docenić te drobiazgi. Tak jak ostatnio pisałem ciesz się tym jak uda Ci się szczęśliwie dojechać do celu. Jak jedziesz w samochodzie z rodziną. Spędzasz czas z przyjaciółmi, z ukochaną osobą. Bawisz się z psem. Kąpiesz w jeziorze. Leżysz na trawie i patrzysz w niebo. Staraj się cieszyć smakiem obiadu. Podziwiaj błękitne niebo, drzewa, zapach kwiatów, śpiew ptaków. Bądź wdzięczny za to, że się budzisz i nie jesteś bardziej chory niż wtedy, gdy kładłeś się spać.

 

 

 

Nasz organizm. Zgaduje, że nie za często o nim myślisz. Dam Ci kilka ciekawych danych na jego temat

 

 • Na Twojej skórze jest ponad 70 km nerwów

 • Przeczytałeś już to zdanie? W tym czasie w Twoim ciele umarło pół miliona komórek i zastąpiły je nowe

 • W trakcie kichania wszystkie ludzkie narządy przestają na chwilę pracować

 • Gdyby połączyć wszystkie naczynia krwionośne dorosłego człowieka w jedną linię, osiągnęłaby ona długość ponad 160 tys. km

 • Nie tylko odciski palców, ale także odcisk języka jest unikalny dla każdego człowieka.

 • Ludzki mózg produkuje ilość energii wystarczającą do zapalenia małej żarówki

 • Ludzkie oko potrafi rozróżnić około 10 milionów kolorów.

 • Około 10% czasu, w którym człowiek nie śpi, i tak spędza z zamkniętymi oczyma – na mruganiu

 • W samych tylko ustach człowieka znajduje się więcej bakterii niż jest ludzi na całym świecie

 • Gdyby zetknąć kwas znajdujący się w żołądku człowieka z jego skórą, zostałaby ona poważnie poparzona

 • Do wykonania jednego kroku człowiek używa ok. 200 mięśni

 • Każdego dnia serce człowieka produkuje tyle energii, która mogłaby wprowadzić w ruch ciężarówkę na odcinku 32 km

 • Człowiek ma w sobie przeciętnie 100 trylionów żywych komórek

 • Dziennie krew przemierzy drogę o długości prawie 100 tysięcy kilometrów. W każdej minucie przepłynie ona przez organizm trzy razy

 • Przeciętnie, co 20 dni odnawia się naskórek

 

Wiem, że dużo tych danych, ale naprawdę nie mogłem się powstrzymać. Dla mnie to po prostu kosmos... Czy to nie jest niesamowite jak cudownie jesteśmy stworzeni?!

 

"Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą"

                                                                                                            Rodzaju 2:7

 

"W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci [...]"

                                                                                                                 

                                                                                                              Efezjan 1:4

 

"Bo Ty stworzyłeś nerki moje, ukształtowałeś mnie w łonie matki. Wysławiam Cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła Twoje i duszę moja znasz doskonale."

                                                                                                    Psalm 139:13-14

 

 

Nasze życie. Doceniajmy je każdego dnia. Nasze zdrowie. Naszych bliskich. Naszych przyjaciół. Cieszmy się z drobiazgów. Cieszmy się, że ponosimy porażki bo wtedy uczymy się najwięcej. Bądź wdzięczny każdego dnia.

 

Przed snem usiądź i pomyśl o dniu który właśnie mija. Doceń go. Nieważne czy był dobry czy może jednak nie do końca wszystko poszło po Twojej myśli. To w zasadzie nieważne. I tak za dwa dni zapomnisz o tym, że coś tam Ci nie wyszło. Najważniejsze, że żyjesz, a resztę da się zawsze jakoś załatwić.

 

Może spotkałeś kiedyś Nicka. Jest znanym na całym świecie ewangelistą i mówcą. Nie ma rąk i nóg, a jest szczęśliwy. Porównaj się przez chwilę do niego i zobacz ile w porównaniu z nim masz. Czy to nie cudowne, że tak wiele zostało Ci dane?

Jego motto to: " bez rąk, bez nóg, bez zmartwień

A drugie: bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń

 

 

Modlę się o to: dziś wieczorem włóż swoje kapcie głęboko pod łóżko. Więc gdy się rano obudzisz będziesz musiał klęknąć, aby je sięgnąć. A kiedy już będziesz na kolanach powiedz: dziękuję za łaskę, za miłosierdzie, za zrozumienie, za mądrość. Dziękuję za rodziców. Dziękuję za miłość, życzliwość. Dziękuję za łagodność, pokój, dobrobyt. Powiedz "dziękuję" przy łóżku za to co już jest Twoje.

                                                                                                     

                                                                                                 Denzel Washington

 

Podsumowując:

 

 • pomyśl o wszystkich i wszystkim co masz

 • doceniaj drobiazgi, bo w rzeczywistości całe nasze życie składa się z drobiazgów

 • staraj się zauważać rzeczy, osoby, których na co dzień nie dostrzegasz

 • Bóg stworzył każdego z nas w NIESAMOWITY sposób

 

 

Daj sobie jeszcze chwilę czasu i posłuchaj tych piosenek

 

Jeśli podobał Ci się mój wpis, widzisz sens tego co robię i chcesz być na bierząco z nowymi wpisami to zostaw like na moim FanPage

           POPRZEDNI WPIS

DOCENIANIE
 • Jeśli przed snem pomyślisz o tym czego dziś nie straciłeś zdasz sobie sprawę z tego jak bogaty jesteś
 
 • Doceń to co masz, zanim czas sprawi, że docenisz to co miałeś
 
 • Bądź wdzięczny za tych, którzy są i za tych którzy byli w Twoim życiu, bo często te osoby miały wpływ na to kim teraz jesteś
 
 
 
 
  Życzę Ci miłego dnia ;-)
 

 

Docenianie

Nic mi się nie stanie...

Delikatnie żółte zdjęcie na którym są słoneczniki i motyle oraz napis: Masz tylko czy może aż jedno życie
Tabelka przedstawiająca statystyki dot. głodu, biedy, bogactwa. Ukazuje, że każdy z nas ma więcej niż myśli
Bądź wdzięczny za to co masz. Koncentrując się na tym czego nie masz nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo
Nick Vujicic, ewangelista nie mający nóg, ani rąk stoi na plaży.

Życie tak piękne jest 

Zapominamy że życie jest kruche, nie trwa wiecznie. Każdego dnia patrz na świat jakbyś oglądał go po raz pierwszy
droga w lesie z napisem na pierwszym planie: Życie choć piękne, tak kruche jest. Wystarczy chwila, by zgasić je

NASTĘPNY WPIS